in

Amanın BooAmanın Boo ŞirinimsiŞirinimsi

Star Wars Jedi Fallen Order İncelemesi 2020

Star Wars Jedi Fallen Order’ı İnceliyoruz.

Star Wars Jedi Fallen Order İncelemesi

Star Wars Jedi Fallen Order, Star Wars serisinin son filmleri eskilerine göre ne kadar vasat olsa da birçoğumuz bu seriyi oldukça seviyoruzdur. Öyle ki bu oyunun çıkmasıyla birçok Star Wars hayranı büyük bir sevince ortak oldu. Ancak bir kısım oyunu muazzam bulurken bir kısım beklentilerini karşılamadığını da dile getiriyor. Şimdi ise biz Kasım 2019’da çıkarak piyasaya güzel bir giriş yapmış olan Star Wars Jedi Fallen Order ‘ı inceliyoruz. Bakalım bu oyun barajı geçebilecek mi?

Star Wars Jedi Fallen Order Hikayesi

Genç bir Jedi olan Cal’ın Order 66 devriminden kaçarak hurdalıkta parça ayırmasıyla başlayan hikayede Cal’ın zor durumda kalarak güç kullanması ve Son Düzen askerlerinin onu fark etmesi sonucu peşine takılmalarıyla biraz işler kızışıyor.

Ardından eski bir Jedi Cal ‘ı askerlerden kurtararak gemisine alıyor. Hikayenin devamında ise eski Jedi ile Cal,Jedi konseyini tekrar kurmaya çalışarak bir kaç maceraya atılıyorlar.
Star Wars Jedi Fallen Order Hileleri

Star Wars Jedi Fallen Order Mekanikleri

Öncelikle belirtmeliyim ki oyun sürekli savaş halinde olmanızı pek fazla istemiyor. Örneğin bir yerde yaratıklar varsa 2-3 vuruşunuzla kesebiliyorsunuz ki normal olan aslında budur çünkü elinizde bir ışın kılıcı var ve siz de Jedi’sınız haliyle düşmanlarınızı (Bosslar hariç) kesmek pek de zor değil.

Dövüş mekanikleri çok kolay gerçekten oyunun herhangi bir komboya gerek duymuyorsunuz ancak işler zorlaştıkça daha fazla güce ihtiyacınız olabileceği için kendinize göre bir yetenek (havadan vurma gibi) kombinasyonu oluşturabiliyorsunuz.

Dövüş mekaniklerinin dışında gördüğüm en güzel ve bir o kadar da kullanışlı bir yetenek olarak duvardan koşma hareketi gerçekten çok işe yarar durumda ve iyi düşünülmüş bir olay ancak biraz zorlasa da oldukça kolaylık sağlayan iki tuşla yapabileceğiniz basit bir olay. Ayrıca en başta bu özelliği açana kadar ilerleyemiyorsunuz. Bunun yanında istediğiniz bir şeyi yavaşlatarak Jedi gücünüzü kullanabiliyorsunuz.

Star Wars Jedi Fallen Order İndir

Bana yetersiz gelen tek kısım belirttiğim gibi dövüş mekanikleri oldu çünkü fazla kolay kaçmış bu tarz oyunlarda alıştığımız sağdan sola kaç rakibe doğru koşarak 3-4 kombo yapıp ikiye ayır olayı yok basit bir şekilde sağ tık sol tık yaparak ilerliyorsunuz ve bu da biraz oyun zevkinizi o acaba ölecek miyim diyerek sahip olduğunuz muhteşem gerilimi yok ediyor.

Star Wars Jedi Fallen Order Mekan Detayları

Mekan detayları grafikler ve ışıklandırmalar oldukça üst düzey olmakla beraber sürekli savaş dönmediği için mekanların tadını çıkara çıkara gezebiliyorsunuz ancak çok fazla görevden sapmamanızı öneririm çünkü grafiklere dalıp görevden kopabilirsiniz.Yine de size kalmış.

Star Wars Jedi Fallen Order Genel Olarak Oyun

Oyunda birçok güzel detay var ama en ilgi çekicisi Işın Kılıcını özelleştirmek.

Evet doğru duydunuz Işın Kılıcınızı yeşil veya mavi yapıp her detayına kadar etraftan topladığınız Işın Kılıcı parçalarıyla belirli bölgelerde kişiselleştirebiliyorsunuz ve bu özellik gerçekten oyunu oynamak için başlı başına bir sebep bile olabilir.

Bir de oyunu daha zevkli kılan sırtınızdaki ufak droidin size canınız azaldığında yenilemeniz için verdiği o minik potlar.Evet sırtınızda bir de droid var başlarda ve harika bir arkadaş oluyor size map gösterme gibi ufak şirinlikleri var.

Oyun içerisinde sinematikler bence gayet yeterli eğer uzatmak istemezseniz oyun size 25 saatlik bir oynanış süresi sunuyor ki oldukça makul bu süre Star Wars evreninin tadını çıkarmak için ancak tekrarlıyorum 25 saat bana yetmez diyorsanız etraftaki bilimum canavarları keserek grafiklerin tadını çıkarmak ortalıkta gezinmek yine de size kalmış.

Oyun bize gerçek bir Star Wars Jedi Fallen Order deneyimi yaşatmak için gerçekten çabalamış,her ne kadar dövüş mekanikleri beklenenin altında olsa da ben başarılı bir oyun olarak görüyorum. Umarım siz de öyle görürsünüz.

İncelememizin sonuna gelirken oyun Steam platformunda 399 TL’lik bir fiyata sahip.Fiyat olarak ne kadar uçuk olsa da farklı oyun satış sitelerinden daha uygun fiyatlı olarak bulabileceğinizi düşünüyorum.

Sonuç olarak; Star Wars Jedi Fallen Order bizce gerçekten bir şaheser olmuş.Star Wars hayranı olsun olmasın herkesin bu oyunu oynamasını sadece oyun içerisindeki ufak detaylar için bile oynanabileceğini söyleyerek yazıyı bitiriyor ve bu oyuna eksileri artılarıyla 8/10 vererek güzel bir puanlamaya sahip olduğunu kesinlikle oynanması gerektiğini özellikle vurguluyorum.

Bu İncelemeyi Bildir

What do you think?

4 Faydalı Bulundu
Beğendim Beğenmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube Ücretsiz Abone, Beğeni, İzlenme ve Yorum Kasma 2020 Hile

Youtube Ücretsiz Abone, Beğeni, İzlenme ve Yorum Kasma 2020

Witcher 3 Wild Hunt İncelemesi 2020

Witcher 3 Wild Hunt İncelemesi 2020