in

Amanın BooAmanın Boo AşkAşk ŞirinimsiŞirinimsi

Witcher 3 Wild Hunt İncelemesi 2020

Witcher 3: Wild Hunt’ı İnceledik.

Witcher 3 Wild Hunt İncelemesi 2020

Mayıs 2015 senesinde piyasaya sürülse de günümüzde bile adından söz ettiren ve Witcher serisinin son çıkan oyunu olan Witcher 3: Wild Hunt ‘ı inceliyoruz.

Her şeyden önce Witcher serisi gerek kitapları gerek dizisi gerek oyun serisi ile bir çok büyük yapıta kafa tutuyor ancak özellikle oyunu seriye hakim olan olmayan herkesin elinden mutlaka bir kere geçmeli çünkü Witcher oyunları her ayrıntısıyla muazzam detaylarla sizi içinden çıkılmaz bir oyun olduğuna inandıracak.

Witcher 3 Wild Hunt Hikayesi

Önceki iki oyunu ve diğer serileri bir kenara bırakarak konuşacağımız hikaye Geralt’ın aramasıyla başlıyor. Ardından olay kısa bir özetle Prenses Cirilla ‘yı aramaya dönüşüyor. Hikayesinin her anı spoiler olduğu için fazla detaylandırmıyoruz.

Witcher 3 Wild Hunt Hileleri

Witcher 3 Wild Hunt Mekanikleri

Oyun mekanikler açısından bir baş yapıt. Bir yandan Witcher güçlerini kullanabilirken bir yandan kılıcınızla harikalar yaratabiliyorsunuz. Kılıcınızı hızlı kullanmazsanız ölmeniz işten bile değil o nedenle mekanikleri çok güçlü aynı şekilde atınız Roach ‘ı sürerken de güzel mekaniklere sahipsiniz.

Büyü kullanımı da dövüş kadar önemli olduğu için büyülerin kullanımına da önem vermişler eğer doğru kullanırsanız büyülerle çok büyük hasarlar vurabiliyorsunuz.

Witcher 3 Mekan ve Grafikleri 

Öncelikle grafikler 2015 oyunlarından öte günümüzdeki oyunlara bile taş çıkartacak derecede muazzam tabii sadece dövüşeceğim diyip grafikleri düşükte de oynayabilirsiniz kendi tercihiniz ama eğer grafikleri kısarsanız gerçekten oyun sadece basit bir kılıç oyununa dönüşebilir. Ateşin bile bir çekiciliğinin olduğu bu oyunda eğer bilgisayarınız destekliyorsa grafikleri en üst seviyeye çıkarmanızı,etraftaki görüntüleri izlemenizi öneriyoruz.

Mekan olarak çok ahım şahım bir şey yok sonuç olarak eski zamanda geçen bir oyun ne kadar yüksek binalar veya bina çeşitliliği olabilir ki? Bu sorunun cevabı basit belirli köyler içinde tek katlı evler,hanlar ve meyhaneler var ancak iş ormana geldiğinde o zaman mekan detaylarını anlıyorsunuz. Ağaçların arasında kaybolmak bile isteyesi geliyor insanın.Dediğim gibi grafikler bakımından çok üstün bir oyun.

Witcher 3 Genel Bakış

Oyun sizlere yan görevlerle birlikte toplamda dolu dolu 200 saatlik  bir oynanış süresi sunuyor.Hatta son çıkan dlc’si Blood and Wine ve diğer bir dlc olan Hearts of Stone ‘u da satın alırsanız bu süre daha da uzayarak size upuzun ve unutulmaz bir deneyim sağlıyor.

Şimdi gelelim yan görevlere; Aslında bazı yan görevler biraz saçma sadece görev olsun diye konulmuş görevler ve bazıları birbirini tekrar edebiliyor ama yine de bu görevleri para kazanmanız, kazandığınız parayla ekipmanlarınızı geliştirebilmeniz için koyulmuş görevler olarak görüp atlamamanızı öneririz.

Witcher 3 Wild Hunt Full İndir

Witcher 3,ana görevleriyle ve sinematikleriyle de gerçekten göz alıcı bir oyun olmakla beraber Witcher duyularınızı kullandığınız iksirlerinizi dövüş esnasında hunharca harcayarak adamları beşe böldüğünüz gerçekten muazzam bir oyun.Tabii her oyun gibi bu oyunun da eksi yanları bulunuyor.Eksi yanlardan birincisi bence Witcher duyuları biraz yanıltıcı olmuş.5 metre ötedeki şeyi göremiyoruz Witcher duyularımızı kullanırken.Bir diğer eksi yan ise ki benim gibi oyuna dalan ve bir şeyleri karıştırabilecek olan oyuncular için görevlerin üst üste binmesi. Örneğin siz görevi seçmeyi unuttunuz ancak görevi aldınız ve ona gitmek istiyorsunuz. Oyun sizi en son seçili olan göreve yönlendiriyor. Siz gittiğinizde kafanızı masaya vurup bunca yolu boşuna geldim diyorsunuz. Eksileri fikrimce bu kadar.Aslında çok can sıkıcı şeyler değil bunlar.

Oyunda bir de ticaret yapabilme meditasyon yapabilme gibi şeyler de var ancak bunlar arka plana düşen önemsiz durumlar olarak kalıyor.Bir de o bela Gwent oyunu yok mu? Oyunu anlamanız oyunu oynamayı çözebilmeniz gerçekten uzun sürüyor ki bu da insanı delirtiyor. En iyisi siz hiç Gwent oynamaya bulaşmayın.Hem zaten düzgün para da kazanmıyorsunuz.

Gelelim oyunun satış fiyatına ve puanına… Witcher 3 Wild Hunt Steam üzerinde tek başına 50 TL gibi makul bir fiyata satılıyor ve ayrıca bahsettiğim dlclerin ikisi bir arada olup paketle satıldığı Expansion Pass paketi de 50 TL’den sunuluyor. Ancak Steam yaz indirimlerini bekleyip hem oyunu hem Expansion Pass’i 25-26 TL civarlarından alabilirsiniz.

Oyunun puanlandırmasına geçmeden önce Witcher serisinin tüm oyunlarını oynamanızı öneriyor ayrıca kitaplarını okuyup dizilerini izlemenizi de tavsiye ediyorum gerçekten Witcher serileri birer başyapıt. Witcher 3’e Gwent ve birkaç ufak detay yüzünden puan kırarak 8,5/10 veriyor bu oyunu oynamanızı şiddetle öneriyorum.

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) veya 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) veya 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
  • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Bu İncelemeyi Bildir

What do you think?

6 Faydalı Bulundu
Beğendim Beğenmedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Star Wars Jedi Fallen Order İncelemesi

Star Wars Jedi Fallen Order İncelemesi 2020

ArtMoney Oyun Hile Programı İncelemesi

ArtMoney Oyun Hile Programı İncelemesi